Polska poezja w sieci

Serwis polska-poezja.pl jest finansowany ze środków Fundacji im. Maurycego Mochnackiego

 

Polska poezja na naszej stronie i w serwisie Youtube czytana przez najlepszych polskich aktorów

Szanowni Państwo, stało się! Minęło już pół roku od pierwszych publikacji nagrań na kanale Polska poezja w serwisie Youtube. Trudno nie pochwalić się statystykami, które utwierdzają nas w przekonaniu, że Polacy to naród doceniający wybitnych poetów i rodzimą twórczość. Zanotowaliśmy ponad 53 tysiące wyświetleń, a łączny czas oglądania nagrań to ponad 1779 godzin. Największe zainteresowanie budzi: Oda do młodości Adama Mickiewicza, następnie Tren VIII [Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim...] Jana Kochanowskiego oraz Stepy Akermańskie Mickiewicza. Cieszy nas fakt, że interpretacje wierszy słuchane są również poza granicami kraju, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Ukrainie i Litwie, a także w Kanadzie, Francji, Holandii, Rosji. Co ciekawe, projektowi polska-poezja.pl w ciągu kilku miesięcy udało się pozyskać przychylność odbiorców w różnym wieku. Największą popularnością nasze nagrania cieszyły się wśród kobiet miedzy 13 a 34 rokiem życia, a także wśród mężczyzn miedzy 18 a 34. Nasz kanał doczekał się również ponad 170 subskrypcji, a liczba tych, którzy obserwują nas na bieżąco, systematycznie rośnie.

Dziękujemy za Państwa zainteresowanie projektem polska-poezja.pl. Zachęcamy jednocześnie do subskrybowania naszego kanału w serwisie Youtube!

/fot. materiały promocyjne/

Kontakt

Email: fundacja@mochnacki.org

Adres korespondencyjny:
Fundacja im. Maurycego Mochnackiego
ul. Dunajewskiego 6, 31-133 Kraków, tel: 12 422 13 75

Informacje

O Projekcie

Portal polska-poezja.pl jest realizowany przez Fundację imienia Maurycego Mochnackiego. Celem projektu jest przypomnienie wybitnych tekstów poetyckich...
więcej...

Copyrigth © polska-pozja.pl 2015, projekt i wykonanie Studio graficzne Kraków