Polska poezja w sieci

Serwis polska-poezja.pl jest finansowany ze środków Fundacji im. Maurycego Mochnackiego

Mecenas portalu Polska-poezja.pl

Facebook ikona Youtube ikona

 

Polska poezja na naszej stronie i w serwisie Youtube czytana przez najlepszych polskich aktorów

185 lat temu ukazało się pierwsze wydanie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Nasza epopeja narodowa została wydana 28 czerwca 1834 r. w dwóch tomach nakładem paryskiej oficyny Aleksandra Jełowickiego.

To wyjątkowe dla historii polskiej literatury dzieło zostało do tej pory przetłumaczone na 33 języki,  a w 2014 r. znalazło się na Polskiej Liście Krajowej Programu UNESCO Pamięć Świata. W ubiegłym roku dzięki wsparciu Instytutu Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland ukazał się nowy przekład poematu na język angielski w tłumaczeniu Billa Johnstona.

Z okazji rocznicy pierwszego wydania „Pana Tadeusza” Google Doodle przygotował specjalną grafikę przedstawiającą Soplicowo i najważniejszych bohaterów dzieła Adama Mickiewicza.

Google Doodle to specjalna, tymczasowa zmiana logotypu na stronie głównej Google mająca na celu przypomnienie wyjątkowych wydarzeń, osiągnięć i osób.
/źródło: Instytut Książki/
/fot. Google Doodle przedstawiające „Pana Tadeusza”/

Kontakt

Email: fundacja@mochnacki.org

Adres korespondencyjny:
Fundacja im. Maurycego Mochnackiego
ul. Dunajewskiego 6, 31-133 Kraków, tel: 12 422 13 75

O Portalu

Portal polska-poezja.pl jest realizowany przez Fundację imienia Maurycego Mochnackiego. Celem projektu jest przypomnienie wybitnych tekstów poetyckich...
więcej...

Copyrigth © polska-pozja.pl 2015, projekt i wykonanie Studio graficzne Kraków